Metams bėgant veido raumeninis audinys praranda elastingumą, tonusą ir pamažu pailgėja. Tam įtakos turi tai, kaip veido raumenys elgiasi stresinėse situacijose, pokalbio, atsipalaidavimo ir darbo metu. Be to, didelę reikšmę turi blogi įpročiai, mityba, veido priežiūra, paveldimumas ir net laikysena!
Svarbu atsižvelgti į tai, kad stuburo linkiai, jo deformacijos turi įtakos veido raukšlių susidarymui. Tai supratusios, padidinsite galimybes įtakoti savo grožį. Pavyzdžiui, pakelti pečiai sutrumpina kaklą ir formuoja dvigubą pagurklį. Jei pečiai yra suspausti, tuomet tai paveikia žiedinį burnos raumenį, aplink burną susidaro raukšlės. Įdubusi krūtinė – nazolabialinės raukšlės. Tuo atveju, kai dubuo pasviręs atgal, kai yra ryški hiperlordozė (įlinkis juosmens srityje) – lūpų kampučiai nusvyra. Jei dubuo pakreiptas į priekį (plokščios strėnos) – raukšlės susidaro ant kaktos. Pernelyg didelis sėdmenų raumenų įtempimas sukels raukšlių susidarymą aplink akis. Jei kūno svoris bus perkeltas labiau į vieną koją, tai sukels veido asimetriją. Jei pakeliate pečius, smakras prispaudžiamas prie kaklo, susidaro raukšlės. Jei sutrauksite pečius, kūprinsitės, įsitemps didysis krūtinės raumuo, paskui jį tempsis poodinis kaklo raumuo. Viršutiniai šio raumens pluoštai yra įausti į žiedinį burnos raumenį ir dalyvauja formuojant veido ovalą – o jei kaklo raumuo yra persitempęs, jis traukia odą žemyn, pažeisdamas veido ovalo formą. Jei pakreipiate dubenį į priekį, galva šiek tiek atsiloš, o antakiai pradės kilti aukštyn, surinkdami kaktos odą į skersines raukšles.
Labai dažnai senėjimo procesas prasideda nuo kaklo. Be to, problema ne tik pačioje odoje, kurioje beveik nėra poodinių riebalų ląstelių. Pagrindinė problema yra stuburo srities kaklo būklė. Su amžiumi septyni kaklo slanksteliai sudaro pernelyg didelį išlinkimą į priekį (hiperlordozę), tai aiškiai parodyta paveikslėlyje Nr.9. Šis procesas sutrumpina kaklą ir suformuoja gumbą virš 7 kaklo slanksteliu, dėl ko yra sutrikdoma kraujotaka ir vėliau, kaip pasekmė, veido oda sensta.
Pav. Nr.9
Taigi, nepataisant laikysenos, atliekant pratimus tik veidui, pasiekti reikiamų rezultatų neįmanoma. Būtent dėl šios priežasties į programą „Veido joga“ reikia įtraukti pratimus nugarai ir kaklui.
Tose srityse, kur veido raumenys nėra tvirtai pritvirtinti prie odos, laikui bėgant susidaro riebalinės išvaržos (pavyzdžiui, „maišeliai“ po akimis) dėl raiščių nutįsimo veikiant gravitacinėms jėgoms. Tose vietose, kur raiščiai vis dar laiko veido raumenis, atsiranda raukšlės ir sangrūdos. Pagrindinė su amžiumi susijusių raumenų audinių pokyčių priežastis – nuolatinis raumenų įtempimas, sukeliantis spazmus. Veido oda, dėl padidėjusio raumenų susitraukimo, nusileidžia raukšlių pavidalu, pasikeičia odos reljefas. Žemiau pateiktoje nuotraukoje pateikiami atitinkamų raumenų spazmų įtakos raukšlių susidarymui pavyzdžiai. Dėl šios priežasties programoje „Veido joga“ labai svarbu atlikti raumenų atpalaidavimo ir tempimo technikas.
Pav. Nr.10.
Pav. Nr.11
Kodėl nusileidžia lūpų kampučiai?
Pav. Nr.12
|
|